تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

دانلود کتاب راه اندازی Private Cloud مایکروسافت

در این مطلب کتاب PDF راه اندازی Private Cloud مایکروسافت را برای علاقه مندان به این حوزه آماده کرده ایم. ابر خصوصی (Private Cloud) مدلی خاص از رایانش ابری (Cloud Computing) می باشد که شامل محیطی بر ابر مجزا و ایمن بوده که تنها کاربران و مشتریان مشخص می توانند در آن فعالیت کرده و از سرویس های آن استفاده نمایند. ابر خصوصی (Private Cloud) در مقایسه با مدل های ابری دیگر، قدرت محاسباتی را به عنوان سرویس و در داخل محیط مجازی سازی شده با استفاده از استخری از منابع محاسباتی فیزیکال در این زمینه ارائه می نماید. گرچه در مدل ابر خصوصی، ابر (استخری از منابع) تنها مختص یک سازمان یا شرکت خاص بوده که دسترسی کامل و ایمنی به آن دارد.

از جمله قابلیت های Private Cloud (ابر خصوصی):

– حریم خصوصی و امنیت بالا : ابرهای عمومی می توانند تا سطح مشخصی از امنیت را پیاده سازی نمایند ولی در ابر خصوصی با بهره گیری از تکنیک های خاصی مانند استخرهای منابع مجزا با دسترسی های محدود، بهره گیری از فایروال و … می توان سطح امنیت و خصوصی بودن حریم را تا حد بسیاری افزایش داد.

– کنترل بیشتر : یک ابر خصوصی تنها در دسترس یک سازمان یا شرکت خاص بوده که دسترسی کاملی به منابع موجود را در زمینه پیاده سازی تنظیمات و مدیریت آن دارا می باشد.

– هزینه کمتر : پیاده سازی ابر خصوصی می تواند اختصاص منابع به یک سازمان را از طریق اطمینان از این که قابلیت های منابع اختصاص داده شده به یک دپارتمان خاص به صورت مستقیم و انعطاف پذیر پاسخ گوی نیازهای آنها می باشد، بهبود ببخشد. گرچه در ابر خصوصی در بخش مدیریت و نگهداری هزینه ها به دلیل اینکه بخش IT شرکت یا سازمان مربوطه (به جای ارائه دهنده سرویس ابری) مسئول مدیریت ابر خواهد بود، نسبت به ابر عمومی خیلی موثر نیست ولی از لحاظ منابع محاسباتی نسبت به شبکه های قدیمی LANs در زمینه سرمایه گذاری تنها به میزان منابع مورد نیاز (On-Demand) موثر می باشند.

– افزایش قابلیت اطمینان : از آنجا که منابع (سرورها، فضای ذخیره سازی و …) اختصاص داده شده به ابر خصوصی از چندین منابع افزونه (redundant) بهره می برد لذا دارای قابلیت اطمینان به مراتب بیشتری در مواقع بروز مشکلات سخت افزاری می باشد. به علاوه گرچه ابر توسط یک شرکت ثالث تامین می شود ولی شرکت یا سازمان مربوطه هنوز می تواند از امنیت فیزیکی تامین شده توسط زیرساخت دیتاسنتر بهره مند گردد.

مشخصات کتاب الکترونیکی :

  • تعداد صفحات : ۴۵۹
  • زبان : انگلیسی
  • ناشر : Microsoft
  • فرمت : PDF
  • حجم : ۱۴ مگابایت

جهت دانلود کتاب روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک دانلود